Odbornice radí jak si chránit pleť v chladném počasí

on

|

views

and

comments

Pořádně zabrat dostává s příchodem zimy kůže nejen na tváři, ale také na těle a rukou. Studené počasí přináší na rozdíl od léta jistá specifika v péči o pleť, jejichž dodržování není tak náročné.

Pečujte o pokožku správně, krok za krokem.
Co číhá na pleť v zimě?

„S příchodem zimy si nikdy nezapomeneme zahalit naše tělo do teplého oblečení. Obličej však zůstává nechráněný a podobně je to is našima rukama, které často zapomínáme chránit vhodnými rukavicemi. Proto se kůže na nechráněných místech vlivem větru a zimy začne vysoušet (dehydratovat), často míváme nepříjemný pocit napětí. Rovněž trpí i naše rty, které se stávají suchými, někdy až popraskanými,“ vysvětluje v rozhovoru pro Pravdu nástrahy studeného počasí přední slovenská dermatoložka ze společnosti MEDISKIN MUDr. Jana Šrámeková.

Střídání teplot nesvědčí pokožce

Ve srovnání s teplem v létě je tak nástup zimní sezóny mnohem náročnější na péči o pokožku. Podle odbornice je zima pro kůži náročná iz důvodu častého střídání teplot během dne. „Venku je zima, vítr, mráz a uvnitř vytopené místnosti často s nedostatečnou vlhkostí. To je pro kůži šok, který jí neprospívá. K tomu všemu se v současnosti přidává nošení roušek a respirátorů na dlouhé hodiny během práce.“ V zimě rovněž zapomínáme například při sportovních aktivitách i na UV záření, které je při jasné, modré obloze příliš silné. I proto je třeba se při sportu chránit krémy s UV filtry.

Znáte triky na pleť v chladném počasí?
Pleť je odrazem našeho zdraví

Dokáže se na ní relativně rychle ukázat nedostatek péče, stres či různá onemocnění. Které prvotní příznaky tedy prozrazují, že naše pleť má nedostatečnou výživu na podzim a v zimě? „Kůže je bledší, méně prokrvená, sušší. U lidí s citlivou pletí se často vyskytují růžovočervené fleky, jemné šupinky, ba mohou se tvořit i ekzémy. Často se zhoršují klienti s uhrovitou pletí, rosaceou či seboroickou dermatitidou,“ vypráví Jana Šrámeková, která se i ve své praxi potýká s různými kožními problémy žen. Jak sama říká, estetického dermatologa navštěvují dámy is obtížemi, které souvisejí s nepřízní počasí a jeho vlivem na pleť. „V takových případech stačí správná péče jako jsou jemné peelingy k odstranění odumřelé kůže, důsledná hydratace pokožky, výživná pleťová maska. Navštěvují nás i klienti s problematickou či citlivou pletí, kterou si neumí správně ošetřit, dále pacienti s akné, rosaceou a seboroickou dermatitidou. Velkou část tvoří lidé s nežádoucími pigmentacemi, rozšířenými cévkami na obličeji, s různými kožními výrůstky na kůží. Dále jsou to dámy, které trápí projevy stárnutí kůže jako jsou vrásky či pokles líc a podbradku.“

Netřeba to však přehánět

Péče o pleť v zimních měsících si žádá více pozornosti. I v tomto případě platí, že kosmetické přípravky je třeba používat s mírou. „Při suché, popraskané a zarudlé pokožce platí, že méně je více. Je to pleť, která netoleruje většinu běžných kosmetických přípravků. Vhodnější jsou tak přípravky od renomovaných farmaceutických firem, které se prodávají v lékárně. Nejvhodnější je poradit se s dermatologem. Určitě platí, že k čištění používáme micelární vodu nebo pleťové mléko pro citlivou pleť a pak je třeba kůži promastit krémem s obsahem zinku a mědi, který zároveň chrání a zklidňuje,“ uzavírá pro Pravdu MUDR. Šrámeková.

Share this
Tags

Must-read

Jak věštění z karet může pomoci v rozhodování

Touha po poznání budoucnosti a hledání odpovědí na životní otázky provází lidstvo od nepaměti. Věštění, ať už pomocí karet nebo jiných metod, má své...

Kam nosit batoh a proč zvolit kožený batoh?

Batohy jsou praktickým doplňkem, který nám umožňuje nosit věci pohodlně na zádech. Proč byste měli zvážit kožený batoh a jaké jsou výhody a nevýhody...

Hledáte kvalitní rozkládací stůl? Víme, kde je nabízí za přijatelné ceny

Říká se, že kuchyně je srdcem našeho domova, a proto bychom se v ní měli cítit maximálně pohodlně a příjemně. Pokud v kuchyni i jíte a...
spot_img

Recent articles

More like this