Domácí káva jako od baristy aneb co udělat, aby vaše káva chutnala dokonale

on

|

views

and

comments

Milujete kávu z kavárny a chcete si její kvalitu přenést i do vašeho domova nebo toužíte po vlastní kavárně a potřebujete trénovat? Pak vám nesmí chybět těchto pár nezbytností, které vám pomohou vykouzlit tu nejlepší kávu.

Pořiďte si kávovar

Chybí vám po přestěhování se z velkého města lahodné espresso? Nebo si jej jednoduše chcete umět připravit sami? Pak je na čase vybrat si svůj vlastní kávovar. Můžete vybírat z velké nabídky kávovarů, které slouží jak pro domácí přípravu, tak i pro kavárenské prostředí. Je tedy zcela na vás, jakou možnost zvolíte a kolik financí do kávovaru chcete investovat.

Investujte do kvalitní kávy

I s tím nejdražším kávovarem neuděláte skvělou kávu bez kvalitních kávových zrn. Ty můžete koupit v prověřených zahraničních i tuzemských pražíren. Pokud si chcete vychutnat opravdu lahodný šálek kávy, vybírejte celá zrna, která si namelete těsně před samotnou přípravou. Zrnková káva v sobě totiž nese všechny chutě a vůně, které by se předčasným mletím vytratily.

Nezapomeňte na doplňky

Jestli chcete svou přípravu kávy povýšit na novou úroveň, nesmí vám chybět potřeby pro baristy a jiné doplňky, díky kterým se stane příprava snadnější. Mezi ty patří konvičky, štětečky na vyčištění kávovaru nebo tampery a vy jistě brzy zjistíte, jak příjemné je mít na přípravu kávy to pravé vybavení.

Zapište se do kurzu

Pokud to s prací v kavárně myslíte vážně nebo si chcete dokonce otevřít jednou svou vlastní, zapište se na některý z baristických kurzů. Tam zdokonalíte své znalosti z oblasti kávy a vypilujete její přípravu. Díky tomu budete brzy přeborníkem na latte art i přípravu espressa.

Příprava kávy není nijak složitá a s potřebnými pomůckami či vzděláním to půjde raz dva. Váš sen o dokonalém latte artu nebo vlastní kavárně tak je stále na dosah.

Share this
Tags

Must-read

Kroky prevence proti nachlazení

Abychom prožili přechod ze zimního období bez větších zdravotních problémů a nachlazení, měli bychom se řídit následujícími radami: Důsledná hygiena rukou – velké množství virů,...

Jak vybrat dárek na Valentýna pro něj?

Každý muž rád dostává dárky, zvláště k Valentýnu, kde je láska ve vzduchu. Rozmazloval tě těmi nejlepšími dárky a ty mu to teď chceš...

Interaktivní hračky pro nejmenší děti jsou skvělým námětem na vánoční dárky

Už skutečně malé děti, které se, dá se říct, teprve rozkoukávají, baví interaktivní hračky. Je to tím, že blikají, příjemně hrají, cinkají, šustí, jednoduše...
spot_img

Recent articles

More like this