Abychom prožili přechod ze zimního období bez větších zdravotních problémů a nachlazení, měli bychom se řídit následujícími radami:
- Důsledná hygiena rukou – velké množství virů, které způsobují nachlazení a chřipku se přenáší přímým kontaktem, a to podáním rukou, převzetí nějakého předmětu od nakaženého člověka.
- Otužování organismu – organismus je citlivě reaguje na okolní teplotu a její prudké změny, a proto bychom měli včas začít s otužováním (sauna, pobyt na čerstvém vzduchu apod.).
- Životospráva – vitaminy, minerály a stopové prvky bychom měli doplňovat zejména v období nachlazení a chřipek.
- Pohyb – důležitou součástí prevence nachlazení a dalších potíží je vhodná pohybová aktivita.
- Spánek a relaxace – spánek je důležitý pro naši regeneraci. Optimální délka spánku je sedm hodin, protože teprve při této délce spánku dochází k poklesu stresových hormonů, které mohou oslabit imunitu organismu.
- Užívání bylin a bylinných přípravků – v zimních měsících je vhodné užívat bylinné přípravky s obsahem fenyklu, jalovce nebo anýze, protože působí preventivně a brání organismus před infekcemi.
- Teplé nápoje a pokrmy – v zimě nás zahřejí teplé nápoje, polévky, ale je potřeba dbát také na kvalitní a vyvážený jídelníček. Mezi doporučované koření patří například zázvor, skořice nebo pepř. Na podzim a v zimě je vnější prostředí daleko více chladnější než to naše vnitřní. Potřebujeme tedy větší množství energie na to, abychom mohli jednak fungovat a přirozenou teplotu také udrželi. K tomu se hodí právě teplé tekutiny, které nás dokážou zahřát.
https://cz-zena.cz/radi-vam-poradime-jak-na-vyber-nove-autoplachty-se-kterou-budete-plne-spokojeni/
https://modamag.cz/krasna-madarka-svudna-kim-ci-moderni-bardotka-top-15-nejlepsich-liceni-hvezd-musite-tu-krasu-videt/
https://zeny50.cz/bazalka-doda-jidlu-chut-leta-a-co-jeste-pomuze-pri-bolestech-hlavy/