Kroky prevence proti nachlazení

on

|

views

and

comments

Abychom prožili přechod ze zimního období bez větších zdravotních problémů a nachlazení, měli bychom se řídit následujícími radami:

  • Důsledná hygiena rukou – velké množství virů, které způsobují nachlazení a chřipku se přenáší přímým kontaktem, a to podáním rukou, převzetí nějakého předmětu od nakaženého člověka.
  • Otužování organismu – organismus je citlivě reaguje na okolní teplotu a její prudké změny, a proto bychom měli včas začít s otužováním (sauna, pobyt na čerstvém vzduchu apod.).
  • Životospráva – vitaminy, minerály a stopové prvky bychom měli doplňovat zejména v období nachlazení a chřipek.
  • Pohyb – důležitou součástí prevence nachlazení a dalších potíží je vhodná pohybová aktivita.
  • Spánek a relaxace – spánek je důležitý pro naši regeneraci. Optimální délka spánku je sedm hodin, protože teprve při této délce spánku dochází k poklesu stresových hormonů, které mohou oslabit imunitu organismu.
  • Užívání bylin a bylinných přípravků – v zimních měsících je vhodné užívat bylinné přípravky s obsahem fenyklu, jalovce nebo anýze, protože působí preventivně a brání organismus před infekcemi.
  • Teplé nápoje a pokrmy – v zimě nás zahřejí teplé nápoje, polévky, ale je potřeba dbát také na kvalitní a vyvážený jídelníček. Mezi doporučované koření patří například zázvor, skořice nebo pepř. Na podzim a v zimě je vnější prostředí daleko více chladnější než to naše vnitřní. Potřebujeme tedy větší množství energie na to, abychom mohli jednak fungovat a přirozenou teplotu také udrželi. K tomu se hodí právě teplé tekutiny, které nás dokážou zahřát.
Share this
Tags

Must-read

Kroky prevence proti nachlazení

Abychom prožili přechod ze zimního období bez větších zdravotních problémů a nachlazení, měli bychom se řídit následujícími radami: Důsledná hygiena rukou – velké množství virů,...

Jak vybrat dárek na Valentýna pro něj?

Každý muž rád dostává dárky, zvláště k Valentýnu, kde je láska ve vzduchu. Rozmazloval tě těmi nejlepšími dárky a ty mu to teď chceš...

Interaktivní hračky pro nejmenší děti jsou skvělým námětem na vánoční dárky

Už skutečně malé děti, které se, dá se říct, teprve rozkoukávají, baví interaktivní hračky. Je to tím, že blikají, příjemně hrají, cinkají, šustí, jednoduše...
spot_img

Recent articles

More like this