Náklady na teplo rostou, má to však také své výhody

on

|

views

and

comments

V případě tepelných čerpadel se domácnostem stává více dostupný zdroj tepla, který…
Univerzální řešení neexistuje
Tuzemské domácnosti, které topí elektřinou či plynem, se musí připravit na růst nákladů na teplo. Majitelé nemovitostí využívající kotle na tuhá paliva 1. a 2. emisní třídy se v průběhu příštího roku nevyhnou zákazu jejich používání. Do toho můžeme v západní Evropě sledovat trendy jako zákaz používání kotlů na zemní plyn či ztížené financování nemovitostí, které nesplňují minimální nároky na energetickou náročnost. I v tuzemsku tak výběr zdroje tepla pro domácnosti ovlivňují častěji as větší intenzitou plány zemí Evropy na snižování emisí skleníkových plynů, přičemž pro majitele mají tyto změny i pozitiva.

Státy Evropy motivují domácnosti k přechodu k obnovitelným zdrojům na jednu stranu zákazy nebo zvýšením cen, na druhou stranu však nabízejí dotace na snížení energetické náročnosti budovy či pořízení ekologického zdroje tepla. tepelného čerpadla.

V případě tepelných čerpadel se domácnostem stává více dostupný zdroj tepla, který…

K výrobě tepla využívá zdroj v podobě geotermálního tepla či venkovního vzduchu. Oba tyto zdroje jsou k dispozici ve všech koutech republiky zdarma a prakticky v neomezeném množství.
Jsi zdroj k výrobě tepla odebírá z okolí sám, tzn. nevyžaduje přikládání či skladování zásob paliva.
Je přívětivý k životnímu prostředí a výrazně zlepšuje komfort pobytu ve svém okolí. ve srovnání s neekologickými kotli na tuhá paliva.
Lze ovládat dálkově. prostřednictvím mobilního telefonu.
Má dlouhou životnost a nízké nároky na údržbu.
Je schopen dodat levně dostatek tepla i při velmi nízkých provozních teplotách, například tepelná čerpadla IVT jsou prověřena drsnými podmínkami Skandinávie.
Je schopen fungovat nejen jako zdroj tepla, ale také zdroj teplé vody či chladu.
Univerzální řešení neexistuje

Nezávislost na dodávkách paliva dává domácnostem jistotu toho, že jejich náklady na teplo budou v následujících letech stejné, resp. nedojde k jejich výraznému navýšení, tak jako je tomu například. u elektřiny či zemního plynu.

Tepelná čerpadla jsou vhodná pro všechny typy budov, neexistuje však univerzální vhodné čerpadlo. Při výběru nového zdroje tepla je třeba vzít v úvahu:

očekávanou spotřebu tepla,
dispozice nemovitosti (počet a velikost místností),
požadavek na výrobu teplé vody,
požadavek na schopnost fungovat jako klimatizace,
možnosti umístění tepelného čerpadla.
Evropa řadí vyšší rychlost v přechodu k obnovitelným zdrojům! Co to znamená pro tuzemské domácnosti a podniky?

Share this
Tags

Must-read

Interaktivní hračky pro nejmenší děti jsou skvělým námětem na vánoční dárky

Už skutečně malé děti, které se, dá se říct, teprve rozkoukávají, baví interaktivní hračky. Je to tím, že blikají, příjemně hrají, cinkají, šustí, jednoduše...

Zapomenuté narozeniny, svátek či výročí? Jak vyřešit krizové situace!

Také se vám ve vašem spořádaném životě stává, že i přes veškerou snahu chytrých hodinek, aplikací na mobilu, či popsaného stolního kalendáře, prostě na...

Znáte všechny trendy v péči o pleť?

Stejně jako v módě fashion modely přicházejí a odcházejí, tak i v péči o tělo či pokožku obličeje je to obdobné. Pojďte s námi omrknout poslední trendy...
spot_img

Recent articles

More like this