Náklady na teplo rostou, má to však také své výhody

on

|

views

and

comments

V případě tepelných čerpadel se domácnostem stává více dostupný zdroj tepla, který…
Univerzální řešení neexistuje
Tuzemské domácnosti, které topí elektřinou či plynem, se musí připravit na růst nákladů na teplo. Majitelé nemovitostí využívající kotle na tuhá paliva 1. a 2. emisní třídy se v průběhu příštího roku nevyhnou zákazu jejich používání. Do toho můžeme v západní Evropě sledovat trendy jako zákaz používání kotlů na zemní plyn či ztížené financování nemovitostí, které nesplňují minimální nároky na energetickou náročnost. I v tuzemsku tak výběr zdroje tepla pro domácnosti ovlivňují častěji as větší intenzitou plány zemí Evropy na snižování emisí skleníkových plynů, přičemž pro majitele mají tyto změny i pozitiva.

Státy Evropy motivují domácnosti k přechodu k obnovitelným zdrojům na jednu stranu zákazy nebo zvýšením cen, na druhou stranu však nabízejí dotace na snížení energetické náročnosti budovy či pořízení ekologického zdroje tepla. tepelného čerpadla.

V případě tepelných čerpadel se domácnostem stává více dostupný zdroj tepla, který…

K výrobě tepla využívá zdroj v podobě geotermálního tepla či venkovního vzduchu. Oba tyto zdroje jsou k dispozici ve všech koutech republiky zdarma a prakticky v neomezeném množství.
Jsi zdroj k výrobě tepla odebírá z okolí sám, tzn. nevyžaduje přikládání či skladování zásob paliva.
Je přívětivý k životnímu prostředí a výrazně zlepšuje komfort pobytu ve svém okolí. ve srovnání s neekologickými kotli na tuhá paliva.
Lze ovládat dálkově. prostřednictvím mobilního telefonu.
Má dlouhou životnost a nízké nároky na údržbu.
Je schopen dodat levně dostatek tepla i při velmi nízkých provozních teplotách, například tepelná čerpadla IVT jsou prověřena drsnými podmínkami Skandinávie.
Je schopen fungovat nejen jako zdroj tepla, ale také zdroj teplé vody či chladu.
Univerzální řešení neexistuje

Nezávislost na dodávkách paliva dává domácnostem jistotu toho, že jejich náklady na teplo budou v následujících letech stejné, resp. nedojde k jejich výraznému navýšení, tak jako je tomu například. u elektřiny či zemního plynu.

Tepelná čerpadla jsou vhodná pro všechny typy budov, neexistuje však univerzální vhodné čerpadlo. Při výběru nového zdroje tepla je třeba vzít v úvahu:

očekávanou spotřebu tepla,
dispozice nemovitosti (počet a velikost místností),
požadavek na výrobu teplé vody,
požadavek na schopnost fungovat jako klimatizace,
možnosti umístění tepelného čerpadla.
Evropa řadí vyšší rychlost v přechodu k obnovitelným zdrojům! Co to znamená pro tuzemské domácnosti a podniky?

Share this
Tags

Must-read

Máte doma digitálně závislé dítě?

Potřeba neustálé kontroly sociálních sítí, koukání do mobilu či obrazovek počítače. V případě, že se takové chování stává u dětí nutkavým, vzniká problém. V...

Díky těmto bylinkám a potravinám usnete jako Šípková Růženka

Stres, napětí, nervozita – tyto pocity zná zřejmě každý. A výsledkem je neklidný nebo žádný spánek. Bylinky nám ale umí pomoci is tímto problémem. Jak...

Odbornice vysvětluje, zda dokážeme zhubnout i bez cvičení

Kalorický deficit je základem pro redukci nadbytečných kilogramů. Přílišné okresávání jídelníčku však může mít na tělo i opačný účinek, jehož výsledkem je nabrání ztracené...
spot_img

Recent articles

More like this