Důvody, proč byste měli jednou za čas skládat puzzle

on

|

views

and

comments

Zvýšení produktivity
Zvýšení vašeho IQ
Pocit odpočatí
Někteří dospělí zastávají názor, že hraní her je pro děti au dospělých představuje ztrátu času. Není tomu tak. Jednak si při hrách vyvětráte hlavu a odpočinete, na druhé straně se můžete také něco nového naučit a rozvíjet svou paměť a logické myšlení. Zkuste si najít chvilku času jen pro sebe, seberte děti nebo partnera či manžela a zahrajte si něco spolu. Uvidíte, neprohloupíte!

Puzzle nejsou neznámým pojmem. Jednoduché puzzle skládají už děti a cvičí si tak svoji paměť a představivost. Je samozřejmé, že vy nebudete skládat puzzle 30 ks. Zkuste si však pořídit například puzzle 1000 ks. Bude vám to sice trvat několik večerů, ale pokud je budete skládat s někým a dáte si sklenku vína, uvidíte, že vás to bude bavit. Co vám to přinese?

Zvýšení produktivity

Myslíte si, že skládáním ztrácíte čas? Vůbec ne. Tím, že budete řešit puzzle, zvyšujete svoji produktivitu. Hraní her je příjemné odreagování od práce, a zároveň je to aktivita, při které nepřestanete přemýšlet, co je dobré právě pro vaši produktivitu.

Zvýšení vašeho IQ

Když malým dětem pomáhá puzzle rozvíjet myšlení, proč by nepomohlo i vám? Při řešení puzzle totiž neustále přemýšlíte nad správnými kombinacemi a trénujete tak paměť, koncentraci, řešení problémů, vizuální dovednosti. Navíc pravidelné skládání puzzle pomáhá zvyšovat vaše IQ.

Neuvěřitelné sochy z kovového odpadu

Při pohledu na Martinetovy sochy je obtížné uvěřit, že jsou vyrobeny z kovového šrotu. Tyto dokonale smontované sochy vypadají jako živé…

Neuvěřitelné sochy…
Edouard Martinet – vážka
Pocit odpočatí

Během hraní puzzle nemyslíte na nic jiného. Jste to jen vy a ty malé dílky. Je to dobrý pocit na chvíli nemyslet na problémy doma či v práci. Puzzle jsou takovou formou odpočinku, kdy se snižuje stres, zvyšuje produktivita a stoupá sebevědomí z dobře poskládaných dílků.

Zkuste si vybrat ke skládání obrázek, který se vám líbí a bude vás motivovat k tomu, abyste ho doskládali. Nebojte se, nikdo neposkládá velké puzzle za jeden večer. Nestresujte se. Udělejte ze skládání puzzle svoji oblíbenou aktivitu.

Share this
Tags

Must-read

Kroky prevence proti nachlazení

Abychom prožili přechod ze zimního období bez větších zdravotních problémů a nachlazení, měli bychom se řídit následujícími radami: Důsledná hygiena rukou – velké množství virů,...

Jak vybrat dárek na Valentýna pro něj?

Každý muž rád dostává dárky, zvláště k Valentýnu, kde je láska ve vzduchu. Rozmazloval tě těmi nejlepšími dárky a ty mu to teď chceš...

Interaktivní hračky pro nejmenší děti jsou skvělým námětem na vánoční dárky

Už skutečně malé děti, které se, dá se říct, teprve rozkoukávají, baví interaktivní hračky. Je to tím, že blikají, příjemně hrají, cinkají, šustí, jednoduše...
spot_img

Recent articles

More like this